رد شدن به محتوای اصلی

نگهداری مرغ در بالکن

مرغ بومی

 نگهداری از حیوانات خانگی در خانه چیز جدیدی یا غیر معمول نیست. به طور کلی، سگ ها، گربه ها، ماهی ها و انواع مختلف پرندگان  به عنوان حیوانات خانگی ترجیح داده شده اند. اما امروزه بسیاری از مردم می خواهند سعی کنند از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند. با مرغ ها در خانه، تخم مرغ نیز به عنوان پاداش خواهید داشت. بسیار جالب است که ببینید مردم در پشت بام ها، بالکن ها یا حتی پاسیو خانه ها یا آپارتمان های خود از مرغ نگهداری می کنند. اگر حیاط خلوت کوچک یا باغی وجود داشته باشد، هیچ چیز بهتر از این نیست. 

اما در شهرها، داشتن یک بالکن بزرگ در آپارتمان چیز کمیاب است. اگر در یک آپارتمان 3 خوابه زندگی می کنید، ممکن است فضای کافی در بالکن خود داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است به منطقه ای به ابعاد 2 در 2  نگاه کنید که در آن عملاً هیچ کاری جز ایستادن و لذت بردن از قهوه خود نمی توانید انجام دهید! نگهداری مرغ ها در چنین بالکنی به هیچ وجه امکان پذیر نیست، زیرا هر حیوان خانگی به فضایی برای حرکت در اطراف نیاز دارد.


مرغ ها دوست دارند در گله باشند

مرغ ها پرندگانی بسیار اجتماعی هستند. آنها دوست دارند در گروه بمانند، بنابراین بهتر است بیش از یک عدد را نگه دارید. کارشناسان توصیه می کنند که بهتر است سه مرغ به عنوان گله خود نگهداری کنید. این به این دلیل است که حتی اگر یک مرغ بمیرد یا اتفاقی بیفتد، دو مرغ دیگر با یکدیگر همراه خواهند بود. هیچ کس تنها نخواهد بود. 

بنابراین، اگر قصد نگهداری مرغ در بالکن را دارید، باید برای حداقل 3-4 مرغ فضایی در نظر بگیرید که ممکن است در اکثر آپارتمان ها امکان پذیر نباشد. در کنار فراهم کردن فضای کافی برای ماندن مرغ ها، باید اطمینان حاصل کنید که آنها فضای زیادی برای جابجایی و پرسه زدن در اطراف نیز دارند. یک بالکن کوچک نمی تواند این الزامات را برآورده کند. 


گرما، رطوبت بالا و بارندگی 

بالکن ها عموماً باز ، مطبوع و پر نور هستند. اما اگر قصد دارید از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی در بالکن نگهداری کنید، باید ترتیبی دهید که بالکن را سرپوشیده کنید. اگر نور خورشید فراوان از بالکن شما عبور کند، برای مرغ ها خوب نیست. این پرندگان به گرما یا هوای گرم علاقه ندارند. بسیاری از موارد تلفات مرغ به دلیل گرمای زیاد گزارش شده است. 

آنها رطوبت را هم دوست ندارند. این دلیلی است که شما باید لانه مرغ را مطبوع، خشک و خنک نگه دارید. نگه داشتن مرغ ها در بالکن نیز ممکن است گاهی آنها را در معرض برف و بارندگی قرار دهد. ممکن است در برف یا باران خیس شوند و ناراحت شوند.


تمیز نگه داشتن بالکن و مرغ ها

نگهداری از هر نوع حیوان خانگی به این معنی است که باید مرتباً فضای آنها را تمیز کنید. شما نمی خواهید همسایه هایتان از این بو شکایت کنند. هنگامی که مرغ ها را در یک قفس در بالکن نگهداری می کنید، باید حتماً حداقل هفته ای دو بار مرغ ها را تمیز کنید. اگر کثیف باقی بماند، خطر آلودگی باکتریایی وجود دارد، چیزی که نمی توانید نادیده بگیرید.

در فضای باز، این نظافت را می توان یک بار در هفته انجام داد. علاوه بر این، اگر قفس در باران و برف خیس شد، باید بلافاصله قبل از اینکه بوی بدی بگیرد، آن را تمیز کنید!


خلاصه نگهداری مرغ ها در بالکن

بسیاری از مردم با ایده نگهداری از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی در بالکن خود موافق هستند. آنها آن را با نحوه نگهداری مرغ ها در مکان های تجاری در قفس های بسیار کوچک مقایسه می کنند. اما هنگامی که مرغ ها به عنوان حیوان خانگی در خانه نگهداری می شوند، باید اطمینان حاصل کنید که آنها راحت و در شرایط بهداشتی هستند. اگر بالکن بزرگ، باغ یا حیاط خلوت دارید، می توانید به نگهداری مرغ فکر کنید - در غیر این صورت این کار را نکنید.

نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

بعد از اولین ترک چقدر طول می کشد تا جوجه از تخم بیرون بیاید؟

 به عنوان یک قاعده کلی، 5 تا 7 ساعت طول می کشد تا جوجه به طور کامل پس از ظاهر شدن اولین ترک روی تخم مرغ از تخم بیرون بیاید. در برخی موارد، ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد، و این نگران کننده است که تخم ها به مدت 40 تا 60 ساعت پس از ترک خوردن از تخم خارج نشوند، زیرا سلامت جوجه به شدت آسیب می بیند.

چند بار به جوجه ها غذا دهیم؟

 جوجه های کمتر از یک هفته باید 6-10 بار در روز (هر 2-3 ساعت) تغذیه شوند . در هفته اول زندگی، برخی از پرندگان از تغذیه در طول شب سود می برند. جوجه هایی که هنوز چشمان خود را باز نکرده اند ممکن است 5-6 بار در روز (هر 3-4 ساعت) تغذیه کنند.

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.

چه زمانی باید به جوجه برای خروج از تخم کمک کرد؟

 وقتی همه چیز همانطور که قرار است کار کند، زمانی که جوجه اولین سوراخ پوسته تخم مرغ را ایجاد کرد، در کمتر از 24 ساعت به خودی خود خارج می شود . به جز در مواردی که نشانه های قابل مشاهده ای از آسیب دیدگی جوجه مانند خون وجود داشته باشد، سعی نکنید قبل از 24 ساعت به بیرون آمدن جوجه ها از تخم کمک کنید.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.