رد شدن به محتوای اصلی

آیا حتما باید تخم مرغ تازه در یخچال نگهداری شود ؟فروش تخم مرغ محلی نطفه دار در انواع نژاد گلپایگانی ، گردن لخت ، گلین و چیل چیل با ما تماس بگیرید.
یکی از متداول‌ترین سؤالاتی که خوانندگان می‌پرسند این است که آیا آنها باید تخم‌هایی را که از مرغ هایشان جمع‌آوری می‌کنند در یخچال نگهداری کنند. 


پاسخ این پرسش ممکن است شما را شگفت زده کند.


آیا باید تخم مرغ های تازه ام را در یخچال بگذارم؟


آیا تخم مرغ تازه باید در یخچال نگهداری شود.جواب کوتاه، نه است. شما نیازی به نگهداری تخم مرغ تازه مزرعه در یخچال ندارید. تخم ها با یک پوشش تقریبا نامرئی به نام "شکوفه" یا "کوتیکول" روی پوسته گذاشته می شوند.


این پوشش به حفظ هوا و باکتری ها از تخم مرغ کمک می کند و تخم مرغ را برای مدت طولانی تری تازه نگه می دارد. بنابراین تا زمانی که تخم‌مرغ‌هایتان را درست قبل از پختن نشویید، نیازی به نگهداری آن‌ها در یخچال نیست.
تخم مرغ در تمام نقاط جهان در یخچال نگهداری نمی شود.

در اروپا و بسیاری از جاهای دیگر جهان، تخم مرغ ها را در دمای اتاق در فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها رها می کنند. تخم‌مرغ‌ها شسته نمی‌شوند، بنابراین بدون یخچال کاملاً خوب هستند.


با این حال، در ایالات متحده، مزارع تخم مرغ تجاری موظفند تخم‌ها را قبل از بسته‌بندی در کارتن‌ها برای ارسال به سوپرمارکت‌ها تمیز کنند ، به این معنی که آنها نیاز به یخچال دارند.


تخم مرغ هایی که به صورت تجاری فروخته می شوند باید با آب گرم (110 تا 120 درجه فارنهایت) تمیز شوند و سپس با مواد ضدعفونی کننده اسپری شوند. این پوشش طبیعی روی پوسته تخم مرغ را از بین می برد که از تخم مرغ در برابر باکتری ها و هوای ورودی به تخم مرغ محافظت می کند. 


برای مزارع کوچک معافیت وجود دارد. طبق قوانین FDA، مزارع با کمتر از 3000 مرغ تخمگذار نیازی به شستن یا ضدعفونی کردن تخم‌ها قبل از فروش ندارند.


ماندگاری تخم مرغ در یخچال

حتی اگر تخم‌مرغ‌های تازه شسته‌نشده نیازی به نگهداری در یخچال ندارند، ماندگاری بیشتری دارند و در هنگام سرد شدن یکپارچگی ساختاری خود را حفظ می‌کنند. همچنین احتمال کمتری برای رشد باکتری در داخل تخم وجود دارد.


همانطور که تخم مرغ پیر می شود و پیری در دمای اتاق سریعتر اتفاق می افتد، سفیده تخم مرغ نازک می شود، زرده صاف می شود و رطوبت از تخم مرغ شروع به تبخیر می کند.


اگر تخم مرغ را در یخچال بگذارید  ، شسته یا شسته نشده، تازه یا خریداری شده در انبار، ماندگاری بیشتری خواهد داشت.


1 هفته در دمای اتاق = 49 روز در یخچال


یک روز در دمای اتاق تقریباً برابر است با یک هفته در یخچال تا جایی که تخم مرغ تازه است. بنابراین اگر قرار نیست تخم‌مرغ‌ها را در یک هفته یا بیشتر بخورید، بهتر است آن‌ها را در یخچال بگذارید. 


و اگر به محض جمع آوری تخم مرغ های خود را بشویید، باید فوراً در یخچال نگهداری شوند.  


اما اگر قرار است در عرض یک یا دو هفته از تخم مرغ های تازه خود استفاده کنید و آنها را نشویید، در دمای اتاق روی پیشخوان آشپزخانه قرار می گیرند.


تخم مرغ های خریداری شده از فروشگاه به یخچال نیاز دارند

اکنون، تخم مرغ های خریداری شده از فروشگاه داستان متفاوتی هستند. شکوفه ها توسط مزرعه تخم مرغ تجاری از آنها برداشته شده است، بنابراین آنها باید در یخچال نگهداری شوند.


 تخم‌مرغ‌هایی که قبلاً در یخچال گذاشته شده‌اند، همین‌طور - یک بار در یخچال قرار می‌گیرند، سپس باید همچنان سرد نگه داشته شوند.اگر قصد پختن آن را ندارید،   تخم مرغی را که قبلاً در یخچال گذاشته اید، باید ظرف دو ساعت به یخچال برگردانید تا از فساد آن جلوگیری شود.


نحوه صحیح نگهداری تخم مرغ در یخچال

و یک راه درست و یک راه غلط برای نگهداری تخم‌مرغ‌ها در یخچال وجود دارد، خواه تخم‌مرغ تازه مزرعه باشند یا تخم‌مرغ تجاری. 


تخم مرغ ها چگونه باید ذخیره شوند:


در دمای 7 درجه یا کمتر، اما بالاتر از صفر درجه

در نزدیکی پشت یخچال روی قفسه، نه روی دری که دما می تواند در آن نوسان کند

در کارتن اصلی (یا هر کارتنی، اگر مرغ های خود را پرورش می دهید)


اگر از تازه بودن تخم مرغی مطمئن نیستید آنرا در ظرفی جدا بشکنید و پس از اطمینان از سالم بودن استفاده کنید.نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

آیا پیاز برای مرغ مفید است؟

 فواید پیاز بر روی مرغ پیاز دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است و بنابراین در صورت مصرف متعادل برای مرغ مفید است . آنها برای کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون مرغ و برای سلامت روده و استخوان این پرندگان مفید هستند.

ضایعات کپک زده به مرغ بومی ندهید

 یکی از ایراداتی که متأسفانه در کشور ما به صورت فراوان یافت می شود استفاده از غذاهای کپک زده برای تغذیه حیوانات و پرندگان است. این نوع تغذیه علاوه بر آسیب بسیار زیادی که به پرندگان و حیوانات وارد می کند سلامتی انسان ها را نیز به خطر می اندازد. در نان و غذاهای کپک زده نوعی ماده به نام مایکو توکسین وجود دارد که این ماده باعث آسیب شدید سیستم گوارشی پرندگان و حیوانات می شود و در نهایت فضولات این جانداران به صورت مایع دفع شده و باعث رطوبت بیشتر بستر می شود. برای جلوگیری از این امر باید غذای مناسب و سالم به پرندگان داد و علاوه بر آن به صورت مرتب ظروف آب و غذای آن ها چک و تمیز شده و اطمینان حاصل کرد که کپک و باقی مانده غذای فاسد در ظروف باقی نماند.

راه های افزایش تولید تخم مرغ بومی در زمستان

 در شرایط ایده آل، تولید یک تخم مرغ حدود 25 ساعت طول می کشد. برای کسانی که تازه کار مرغداری می کنند، می تواند شگفت انگیز باشد که یک گله کوچک چقدر تخم می تواند تهیه کند و به نظر می رسد که این نعمت هرگز پایان نخواهد یافت. سپس هوا سردتر می شود. و روزها کوتاه تر شش تخم مرغ در روز تبدیل به چهار عدد می شود. سپس سه. سپس دو. با فرا رسیدن زمستان چه اتفاقی برای تولید تخم می افتد؟ معلوم شد که مرغ ها برای بقا ساخته شده اند. هورمون‌های مورد نیاز برای تخم‌گذاری به ساعات روشنایی روز متصل می‌شوند و با کوتاه‌تر شدن روزها، تخم‌های کمتری گذاشته می‌شود. تخم‌گذاری انرژی زیادی می‌طلبد و این تنظیم‌کننده داخلی نه تنها به مرغ‌ها اجازه می‌دهد در دوره‌هایی که غذای کمتری در دسترس است زنده بمانند، بلکه احتمال زنده ماندن مرغ‌های زمستانی در شرایط سخت را کاهش می‌دهد. برای مرغ هایی که در حیاط خانه شما زندگی خوبی دارند، غذا و آب فراوان است، آنها توسط قفس خودشان از عوامل محافظت می شوند، و برای اکثر ما، نبود خروس باعث می شود که پرریزی در زمستان مشکلی نداشته باشد. پس برای بازگرداندن مرغ ها به شغل تخمگذاری چه باید کرد؟ اگر

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.

نگهداری مرغ در بالکن

 نگهداری از حیوانات خانگی در خانه چیز جدیدی یا غیر معمول نیست. به طور کلی، سگ ها، گربه ها، ماهی ها و انواع مختلف پرندگان  به عنوان حیوانات خانگی ترجیح داده شده اند. اما امروزه بسیاری از مردم می خواهند سعی کنند از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند. با مرغ ها در خانه، تخم مرغ نیز به عنوان پاداش خواهید داشت. بسیار جالب است که ببینید مردم در پشت بام ها، بالکن ها یا حتی پاسیو خانه ها یا آپارتمان های خود از مرغ نگهداری می کنند. اگر حیاط خلوت کوچک یا باغی وجود داشته باشد، هیچ چیز بهتر از این نیست.  اما در شهرها، داشتن یک بالکن بزرگ در آپارتمان چیز کمیاب است. اگر در یک آپارتمان 3 خوابه زندگی می کنید، ممکن است فضای کافی در بالکن خود داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است به منطقه ای به ابعاد 2 در 2  نگاه کنید که در آن عملاً هیچ کاری جز ایستادن و لذت بردن از قهوه خود نمی توانید انجام دهید! نگهداری مرغ ها در چنین بالکنی به هیچ وجه امکان پذیر نیست، زیرا هر حیوان خانگی به فضایی برای حرکت در اطراف نیاز دارد. مرغ ها دوست دارند در گله باشند مرغ ها پرندگانی بسیار اجتماعی هستند. آنها دوست دارند د

درمان آبله مرغان طیور

 درمان ابله مرغان: درمان اختصاصی برای آبله پرندگان وجود ندارد؛ ولی ایجاد شرایط مناسب محیطی از نظر دما، تهویه و جدا کردن طیور مبتلا می تواند از انتشار این بیماری تا حدودی جلوگیری کند. در شکل جلدی باید محل جراحات با گلیسیرین یده ضد عفونی شود و برای جلوگیری از آلودگی های ثانویه آنتی بیوتیک ها مفید واقع می شوند. تجویز ویتامین ها، به خصوص ویتامین A، به ترمیم بافت های جراحت دیده کمک می کند. در گله هایی که این بیماری تازه شیوع پیدا کرده باشد، جداسازی مبتلایان و واکسیناسیون پرندگان غیرآلوده به همراه اقدامات مناسب بهداشتی می تواند سیر پیشرفت بیماری را متوقف سازد.  استفاده از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف عمومی در کنترل عفونت های ثانویه نقش دارد. به دلیل وجود ضایعات در دهان استفاده از اوماج دان با مولتی ویتامین مفید است. اسپری حشره کش برای کنترل جوندگان و حشرات و کاهش احتمال انتقال بیماری به پرندگان سالم توصیه می شود.

پرورش مرغ بومی تخمگذار pdf

 شروع هر کسب و کاری هیجان انگیز هست مخصوصا زمانی که به آن کار علاقه داشته باشید و عشق هم در کار دخیل باشد ، پرورش مرغ بومی تخمگذار با توجه به سوالات مکرر دوستان موضوع این مقاله سایت مرغ بومی است در ادامه پیش شرط ها و نکات لازم در این مورد را خدمتتان توضیح می دهیم. توجه بفرمایید تا زمانی که از موفقیتتان اطمینان حاصل نکرده اید اقدام نکنید همیشه خوب فکر کنید ، برنامه ریزی کنید و خودتان را برای شرایط سخت آماده کنید سپس اقدام نمایید کسب و کار پرورش مرغ بومی تخمگذار بر خلاف تصور عموم کار آسانی نیست و ریزه کاری های فراوانی دارد. این مقاله برای کسانی نوشته شده است که قصد فعالیت تجاری در تعداد بالای 100 قطعه مرغ را دارند و هدف پرورش مدرن هست نه سنتی ، اگر برای سرگرمی و به هدفی به جز سود مرغ و خروس بومی نگهداری می کنید نیازی به امکان سنجی و محاسبات پیچیده نخواهید داشت.  ✅ مهم ترین و اساسی ترین موضوع این شغل بازار سنجی هست ، انتقال و فروش تعداد کم مرغ دشوار است و بحث تلفات و توجیه اقتصادی مطرح می شود ، بنابراین اولین هدفتان را جستجو در بازارهای محلی و منطقه خودتان قرار دهید. در ایران ممکن است د