رد شدن به محتوای اصلی

تغذیه مرغ خانگی

مرغ بومی

 مرغ ها چه می خورند؟

مرغ ها مجموعه ای شگفت انگیز از غذاها را می خورند. دریابید که چگونه آنها را شاد و سالم نگه دارید.

مرغ ها همه چیزخوار هستند و تقریباً هر چیزی را که به منقارشان برسد می خورند (یا سعی می کنند بخورند). هنگامی که مرغ ها در باغچه ها رفت و آمد می کنند، خود به خود انبوهی از مواد غذایی غنی از پروتئین و ویتامین، از جمله حشرات و گیاهان، پوشش گیاهی و دانه ها را پیدا می کنند. نسبتاً بی‌تفاوت، حتی ممکن است از وزغ یا مارهای کوچک استفاده کنند، قبل از اینکه تشخیص دهند که به سلیقه آنها نیست. در طول ماه‌های گرم‌تر، بخش قابل توجهی از رژیم غذایی مرغ‌ها ممکن است از جستجوی علوفه باشد، اگرچه برای مرغ های بومی مزرعه شما برای لذت بردن از یک رژیم غذایی سالم و متعادل، نیازی به غذای آزاد نیست.

در هوای گرم یا سرد، غذای اولیه مرغ های بومی باید خوراک مرغ تخمگذار باشد. خوراک مرغ که به صورت پلت یا کرامبل موجود است، برای تامین نیازهای غذایی مرغ های تخمگذار برای سالم نگه داشتن آنها و تولید مداوم تخم مرغ های خوش فرم فرموله شده است. پروتئین و کلسیم کلیدی هستند، اما خوراک های تجاری نیز طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای سلامت مرغ را فراهم می کنند.

مکمل رژیم غذایی آنها هنوز مهم است، به خصوص در هوای سرد که نیاز به دریافت انرژی غذای آنها بیشتر است و جستجوی علوفه یک گزینه نیست. انتخاب میوه‌ها، سبزیجات و غلات مرغ‌ها را راضی نگه می‌دارد و اطمینان حاصل می‌کند که یک رژیم غذایی متعادل از نظر تغذیه دریافت می‌کنند. انتخاب های خوب شامل سبزیجات برگ دار، لوبیا پخته شده، ذرت، غلات و غلات بدون قند، انواع توت ها، سیب و بیشتر میوه ها و سبزیجات دیگر است.

با وجود اشتهای اغلب حریصانه و تمایل به خوردن تقریباً هر چیزی که ممکن است به آنها بدهید، برخی از غذاها وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد. مرکبات، ریواس، آووکادو، لوبیاهای نپخته، پوست سیب زمینی سبز و پیاز همگی برای مرغ ها مضر و یا حتی سمی هستند. طعم‌های قوی که از برخی سبزیجات مانند سیر به دست می‌آیند می‌تواند بر طعم تخم‌مرغ تأثیر بگذارد و همچنین باید از مصرف آن اجتناب کرد. 

ضایعات سفره خانه شما راهی آسان و مقرون به صرفه برای تقویت رژیم غذایی گله و کاهش ضایعات غذایی است. بیشتر چیزهایی که می خورید برای کام مرغ نیز جذاب خواهد بود، از جمله ضایعات گوشت (اگرچه نمی توانم کاملاً خودم را مجبور کنم که مرغ های باقی مانده را به مرغ هایم بدهم - به نظر می رسد بسیار اشتباه است). هنگامی که شروع به کنار گذاشتن ضایعات برای مرغ ها می کنید، ممکن است از اینکه چقدر غذا هدر می رود شگفت زده شوید. از به اشتراک گذاشتن خوراکی‌های پر قند، غذاهای پرچرب یا تنقلات نمکی خودداری کنید و غذاهایی را که فاسد شده‌اند را کنار بگذارید.

هنگامی که مرغ ها در رابطه با غذاهای باقیمانده و سایر خوراکی ها در معادله قرار می گیرند، می توان به راحتی از آن عبور کرد. فراموش نکنید اعتدال کلید است. یک رژیم غذایی ثابت از خوراک مرغ تخمگذار تجاری به مرغ ها تغذیه اولیه مورد نیاز آنها را می دهد. مقادیر کمی از خوراکی های دیگر می تواند پرندگان را خوشحال نگه دارد و تنوع کافی برای تأثیر مثبت بر سلامت گله ایجاد کند. بقیه فقط سس است. و بله، مرغ‌ها سیر می‌خورند.

نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

بعد از اولین ترک چقدر طول می کشد تا جوجه از تخم بیرون بیاید؟

 به عنوان یک قاعده کلی، 5 تا 7 ساعت طول می کشد تا جوجه به طور کامل پس از ظاهر شدن اولین ترک روی تخم مرغ از تخم بیرون بیاید. در برخی موارد، ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد، و این نگران کننده است که تخم ها به مدت 40 تا 60 ساعت پس از ترک خوردن از تخم خارج نشوند، زیرا سلامت جوجه به شدت آسیب می بیند.

چند بار به جوجه ها غذا دهیم؟

 جوجه های کمتر از یک هفته باید 6-10 بار در روز (هر 2-3 ساعت) تغذیه شوند . در هفته اول زندگی، برخی از پرندگان از تغذیه در طول شب سود می برند. جوجه هایی که هنوز چشمان خود را باز نکرده اند ممکن است 5-6 بار در روز (هر 3-4 ساعت) تغذیه کنند.

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.

چه زمانی باید به جوجه برای خروج از تخم کمک کرد؟

 وقتی همه چیز همانطور که قرار است کار کند، زمانی که جوجه اولین سوراخ پوسته تخم مرغ را ایجاد کرد، در کمتر از 24 ساعت به خودی خود خارج می شود . به جز در مواردی که نشانه های قابل مشاهده ای از آسیب دیدگی جوجه مانند خون وجود داشته باشد، سعی نکنید قبل از 24 ساعت به بیرون آمدن جوجه ها از تخم کمک کنید.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.