رد شدن به محتوای اصلی

تغذیه مرغ خانگی

مرغ بومی

 مرغ ها چه می خورند؟

مرغ ها مجموعه ای شگفت انگیز از غذاها را می خورند. دریابید که چگونه آنها را شاد و سالم نگه دارید.

مرغ ها همه چیزخوار هستند و تقریباً هر چیزی را که به منقارشان برسد می خورند (یا سعی می کنند بخورند). هنگامی که مرغ ها در باغچه ها رفت و آمد می کنند، خود به خود انبوهی از مواد غذایی غنی از پروتئین و ویتامین، از جمله حشرات و گیاهان، پوشش گیاهی و دانه ها را پیدا می کنند. نسبتاً بی‌تفاوت، حتی ممکن است از وزغ یا مارهای کوچک استفاده کنند، قبل از اینکه تشخیص دهند که به سلیقه آنها نیست. در طول ماه‌های گرم‌تر، بخش قابل توجهی از رژیم غذایی مرغ‌ها ممکن است از جستجوی علوفه باشد، اگرچه برای مرغ های بومی مزرعه شما برای لذت بردن از یک رژیم غذایی سالم و متعادل، نیازی به غذای آزاد نیست.

در هوای گرم یا سرد، غذای اولیه مرغ های بومی باید خوراک مرغ تخمگذار باشد. خوراک مرغ که به صورت پلت یا کرامبل موجود است، برای تامین نیازهای غذایی مرغ های تخمگذار برای سالم نگه داشتن آنها و تولید مداوم تخم مرغ های خوش فرم فرموله شده است. پروتئین و کلسیم کلیدی هستند، اما خوراک های تجاری نیز طیف وسیعی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری برای سلامت مرغ را فراهم می کنند.

مکمل رژیم غذایی آنها هنوز مهم است، به خصوص در هوای سرد که نیاز به دریافت انرژی غذای آنها بیشتر است و جستجوی علوفه یک گزینه نیست. انتخاب میوه‌ها، سبزیجات و غلات مرغ‌ها را راضی نگه می‌دارد و اطمینان حاصل می‌کند که یک رژیم غذایی متعادل از نظر تغذیه دریافت می‌کنند. انتخاب های خوب شامل سبزیجات برگ دار، لوبیا پخته شده، ذرت، غلات و غلات بدون قند، انواع توت ها، سیب و بیشتر میوه ها و سبزیجات دیگر است.

با وجود اشتهای اغلب حریصانه و تمایل به خوردن تقریباً هر چیزی که ممکن است به آنها بدهید، برخی از غذاها وجود دارد که باید از آنها اجتناب کرد. مرکبات، ریواس، آووکادو، لوبیاهای نپخته، پوست سیب زمینی سبز و پیاز همگی برای مرغ ها مضر و یا حتی سمی هستند. طعم‌های قوی که از برخی سبزیجات مانند سیر به دست می‌آیند می‌تواند بر طعم تخم‌مرغ تأثیر بگذارد و همچنین باید از مصرف آن اجتناب کرد. 

ضایعات سفره خانه شما راهی آسان و مقرون به صرفه برای تقویت رژیم غذایی گله و کاهش ضایعات غذایی است. بیشتر چیزهایی که می خورید برای کام مرغ نیز جذاب خواهد بود، از جمله ضایعات گوشت (اگرچه نمی توانم کاملاً خودم را مجبور کنم که مرغ های باقی مانده را به مرغ هایم بدهم - به نظر می رسد بسیار اشتباه است). هنگامی که شروع به کنار گذاشتن ضایعات برای مرغ ها می کنید، ممکن است از اینکه چقدر غذا هدر می رود شگفت زده شوید. از به اشتراک گذاشتن خوراکی‌های پر قند، غذاهای پرچرب یا تنقلات نمکی خودداری کنید و غذاهایی را که فاسد شده‌اند را کنار بگذارید.

هنگامی که مرغ ها در رابطه با غذاهای باقیمانده و سایر خوراکی ها در معادله قرار می گیرند، می توان به راحتی از آن عبور کرد. فراموش نکنید اعتدال کلید است. یک رژیم غذایی ثابت از خوراک مرغ تخمگذار تجاری به مرغ ها تغذیه اولیه مورد نیاز آنها را می دهد. مقادیر کمی از خوراکی های دیگر می تواند پرندگان را خوشحال نگه دارد و تنوع کافی برای تأثیر مثبت بر سلامت گله ایجاد کند. بقیه فقط سس است. و بله، مرغ‌ها سیر می‌خورند.

نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

آیا پیاز برای مرغ مفید است؟

 فواید پیاز بر روی مرغ پیاز دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است و بنابراین در صورت مصرف متعادل برای مرغ مفید است . آنها برای کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون مرغ و برای سلامت روده و استخوان این پرندگان مفید هستند.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.

درمان آبله مرغان طیور

 درمان ابله مرغان: درمان اختصاصی برای آبله پرندگان وجود ندارد؛ ولی ایجاد شرایط مناسب محیطی از نظر دما، تهویه و جدا کردن طیور مبتلا می تواند از انتشار این بیماری تا حدودی جلوگیری کند. در شکل جلدی باید محل جراحات با گلیسیرین یده ضد عفونی شود و برای جلوگیری از آلودگی های ثانویه آنتی بیوتیک ها مفید واقع می شوند. تجویز ویتامین ها، به خصوص ویتامین A، به ترمیم بافت های جراحت دیده کمک می کند. در گله هایی که این بیماری تازه شیوع پیدا کرده باشد، جداسازی مبتلایان و واکسیناسیون پرندگان غیرآلوده به همراه اقدامات مناسب بهداشتی می تواند سیر پیشرفت بیماری را متوقف سازد.  استفاده از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف عمومی در کنترل عفونت های ثانویه نقش دارد. به دلیل وجود ضایعات در دهان استفاده از اوماج دان با مولتی ویتامین مفید است. اسپری حشره کش برای کنترل جوندگان و حشرات و کاهش احتمال انتقال بیماری به پرندگان سالم توصیه می شود.

بررسی جو در خوراک مرغ و جوجه

 بررسی غلات : جو غله ای با پروتیین و انرژی متوسط استفاده بیش از حد باعث خیسی بستر می شود جو را به صورت دانه کامل نباید در ابتدای زندگی مورد تغذیه قرار داد زیرا به علت داشتن نوک تیز و پوسته زبر طیور را از خوردن دان باز می دارد.

نگهداری مرغ در بالکن

 نگهداری از حیوانات خانگی در خانه چیز جدیدی یا غیر معمول نیست. به طور کلی، سگ ها، گربه ها، ماهی ها و انواع مختلف پرندگان  به عنوان حیوانات خانگی ترجیح داده شده اند. اما امروزه بسیاری از مردم می خواهند سعی کنند از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند. با مرغ ها در خانه، تخم مرغ نیز به عنوان پاداش خواهید داشت. بسیار جالب است که ببینید مردم در پشت بام ها، بالکن ها یا حتی پاسیو خانه ها یا آپارتمان های خود از مرغ نگهداری می کنند. اگر حیاط خلوت کوچک یا باغی وجود داشته باشد، هیچ چیز بهتر از این نیست.  اما در شهرها، داشتن یک بالکن بزرگ در آپارتمان چیز کمیاب است. اگر در یک آپارتمان 3 خوابه زندگی می کنید، ممکن است فضای کافی در بالکن خود داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است به منطقه ای به ابعاد 2 در 2  نگاه کنید که در آن عملاً هیچ کاری جز ایستادن و لذت بردن از قهوه خود نمی توانید انجام دهید! نگهداری مرغ ها در چنین بالکنی به هیچ وجه امکان پذیر نیست، زیرا هر حیوان خانگی به فضایی برای حرکت در اطراف نیاز دارد. مرغ ها دوست دارند در گله باشند مرغ ها پرندگانی بسیار اجتماعی هستند. آنها دوست دارند د

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.