رد شدن به محتوای اصلی

تخم مرغ جدید در گله مرغ تخمگذار بومی

مرغ بومی

 جوجه هایی که بهار گذشته از تخم بیرون آوردیم بالاخره به مرغ کامل شدند. آنها توسط گله پذیرفته شده اند و امروز یکی از آنها اولین تخم خود را گذاشت.


آیا می توانید حدس بزنید کدام یک مال اوست؟

وقتی مرغ شروع به تولید تخم می کند، نتایج اولیه می تواند تا حدودی غیرقابل پیش بینی باشد. چرخه های تخمگذاری، معمولاً 24 تا 26 ساعت برای تولید یک تخم، ممکن است به شدت نوسان کند. اندازه تخم مرغ ممکن است در ابتدا چشمگیر نباشد و گاهی اوقات شما  تخم مرغی با غشای سالم اما فاقد پوسته داشته باشید.

به زودی او در یک روال ثابت قرار خواهد گرفت و بیش از 250 تخم در سال خواهد گذاشت.

با این افزایش تولید تخم مرغ در اینجا در خانه، به نظر می رسد زمان خوبی برای به اشتراک گذاشتن چند واقعیت در مورد تخم مرغ خوراکی باشد.


تخم مرغ های کرمی "سالم تر" از تخم مرغ های سفید نیستند.

نژادهای مختلف تخم‌های رنگی متفاوتی می‌گذارند، اما از نظر طعم یا ارزش غذایی تفاوتی ندارند. در ایالات متحده، رایج ترین نژاد تولیدی لگهورن است که تخم های سفید می گذارد. در بسیاری از کشورهای دیگر، رنگ قهوه ای استاندارد تخم مرغ های خریداری شده در فروشگاه است.

سفید و قهوه ای تنها رنگ هایی نیستند که در لانه پیدا می کنید. تخم‌مرغ‌های آبی، صورتی و حتی سبز نیز معمولاً در بین  نژادهای مرغ تخمگذار یافت می‌شوند .


مرغ های مسن تخم های بزرگتری می گذارند.

اگرچه اندازه تخم مرغ در بین نژادها متفاوت است، اما با بالا رفتن سن مرغ، اندازه تخم های او افزایش می یابد. اکثر نژادها پس از 2 سال تولید کمتری دارند، اما به مدت 5 یا 6 سال به تخمگذاری ادامه می دهند.


رنگ زرده تحت تأثیر رژیم غذایی است.

اگرچه این رنگ به میزان قابل توجهی ارزش غذایی را نشان نمی دهد، اما رنگ غنی و پر جنب و جوش نتیجه رژیم غذایی متنوعی است که معمولاً در مرغان مرتعی دیده می شود.


تخم مرغ تازه در آب فرو می رود.

مطمئن نیستید این تخم مرغ ها چقدر تازه هستند؟ یک تخم مرغ تازه در یک کاسه آب بیاندازید. همانطور که تخم مرغ بزرگتر می شود، حفره هوای داخل آن رشد می کند و باعث شناور شدن آن می شود.


تخم‌مرغ‌های مسن‌تر برای پختن بهتر هستند.

چند روز قبل از جوشاندن تخم مرغ تازه صبر کنید. با افزایش سن، غشای آن ضعیف می شود و پوسته تخم مرغ آسان تر کنده می شود.


آنچه مرغ می خورد بر طعم تخم مرغ تأثیر می گذارد.

مرغ ها تقریباً هر چیزی را می خورند. این یک راه مفید برای استفاده از ضایعات سفره است، اما از طعم های قوی مانند پیاز یا سیر اجتناب کنید، زیرا طعم به تخم مرغ هایی که تولید می کنند منتقل می شود.


مطمئن نیستید خام است یا آب پز؟ آن را بچرخان!

یک تخم مرغ آب پز سفت به طور یکنواخت می چرخد. تخم مرغ خام تکان می خورد.


تخم مرغ برای مادران شیرده مفید است.

آنها سرشار از پروتئین، آهن و 38 ویتامین و مواد معدنی دیگر هستند و به رفع بسیاری از نیازهای غذایی افزایش یافته در طول شیردهی کمک می کنند.


اول تخم مرغ بود بعد مرغ!

تحقیقات  منتشر شده در سال 2008 نشان می دهد که دایناسورها قبل از تکامل مرغ ها از دایناسورها، لانه می کردند و تخم های پرنده مانندی می گذاشتند.

نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

آیا پیاز برای مرغ مفید است؟

 فواید پیاز بر روی مرغ پیاز دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است و بنابراین در صورت مصرف متعادل برای مرغ مفید است . آنها برای کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون مرغ و برای سلامت روده و استخوان این پرندگان مفید هستند.

درمان آبله مرغان طیور

 درمان ابله مرغان: درمان اختصاصی برای آبله پرندگان وجود ندارد؛ ولی ایجاد شرایط مناسب محیطی از نظر دما، تهویه و جدا کردن طیور مبتلا می تواند از انتشار این بیماری تا حدودی جلوگیری کند. در شکل جلدی باید محل جراحات با گلیسیرین یده ضد عفونی شود و برای جلوگیری از آلودگی های ثانویه آنتی بیوتیک ها مفید واقع می شوند. تجویز ویتامین ها، به خصوص ویتامین A، به ترمیم بافت های جراحت دیده کمک می کند. در گله هایی که این بیماری تازه شیوع پیدا کرده باشد، جداسازی مبتلایان و واکسیناسیون پرندگان غیرآلوده به همراه اقدامات مناسب بهداشتی می تواند سیر پیشرفت بیماری را متوقف سازد.  استفاده از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف عمومی در کنترل عفونت های ثانویه نقش دارد. به دلیل وجود ضایعات در دهان استفاده از اوماج دان با مولتی ویتامین مفید است. اسپری حشره کش برای کنترل جوندگان و حشرات و کاهش احتمال انتقال بیماری به پرندگان سالم توصیه می شود.

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.

بررسی جو در خوراک مرغ و جوجه

 بررسی غلات : جو غله ای با پروتیین و انرژی متوسط استفاده بیش از حد باعث خیسی بستر می شود جو را به صورت دانه کامل نباید در ابتدای زندگی مورد تغذیه قرار داد زیرا به علت داشتن نوک تیز و پوسته زبر طیور را از خوردن دان باز می دارد.

نگهداری مرغ در بالکن

 نگهداری از حیوانات خانگی در خانه چیز جدیدی یا غیر معمول نیست. به طور کلی، سگ ها، گربه ها، ماهی ها و انواع مختلف پرندگان  به عنوان حیوانات خانگی ترجیح داده شده اند. اما امروزه بسیاری از مردم می خواهند سعی کنند از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند. با مرغ ها در خانه، تخم مرغ نیز به عنوان پاداش خواهید داشت. بسیار جالب است که ببینید مردم در پشت بام ها، بالکن ها یا حتی پاسیو خانه ها یا آپارتمان های خود از مرغ نگهداری می کنند. اگر حیاط خلوت کوچک یا باغی وجود داشته باشد، هیچ چیز بهتر از این نیست.  اما در شهرها، داشتن یک بالکن بزرگ در آپارتمان چیز کمیاب است. اگر در یک آپارتمان 3 خوابه زندگی می کنید، ممکن است فضای کافی در بالکن خود داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است به منطقه ای به ابعاد 2 در 2  نگاه کنید که در آن عملاً هیچ کاری جز ایستادن و لذت بردن از قهوه خود نمی توانید انجام دهید! نگهداری مرغ ها در چنین بالکنی به هیچ وجه امکان پذیر نیست، زیرا هر حیوان خانگی به فضایی برای حرکت در اطراف نیاز دارد. مرغ ها دوست دارند در گله باشند مرغ ها پرندگانی بسیار اجتماعی هستند. آنها دوست دارند د