رد شدن به محتوای اصلی

فروش تخم مرغ نطفه دار ، نژاد گلپایگان
فروش تخم مرغ محلی نطفه دار در انواع نژاد گلپایگانی ، گردن لخت ، گلین و چیل چیل با ما تماس بگیرید.آیا می دانید چگونه نطفه دار بودن تخم مرغ را می توان تشخیص داد ؟ با مرغ بومی در این مطلب همراه باشید.

یکی از رایج ترین سوالاتی که از ما پرسیده می شود این است که "چگونه بفهمم تخم مرغ من نطفه دار است؟

و پاسخ کوتاه این است که اگر خروس دارید، بیشتر تخم‌هایی که از مرغ‌هایتان جمع‌آوری می‌کنید، احتمالاً نطفه دار هستند.


آیا تخم مرغ من نطفه دار است؟
اگر یک خروس و یک گله مرغ کوچک دارید، به احتمال 95 درصد تخم مرغ های تولیدی شما نطفه دار هستند.

پرورش دهندگان اغلب یک خروس را با تنها یک مرغ یا حداکثر 5 یا 6 مرغ برای اهداف پرورشی بهینه جدا می کنند، اما من تا به حال شانزده مرغ و فقط یک خروس داشته ام و تقریباً هر تخمی که من شکستم نطفه دار بوده است.


خروس ها واقعاً به خوبی از پس اینکار بر می آیند! یک خروس می تواند به راحتی با ده یا چند مرغ جفت گیری کند و تمام تخم های آنها را نطفه دار کند.

یک مرغ تا چه زمانی به تخم گذاری تخم های نطفه دار شده ادامه می دهد؟
از روز دوم پس از کنار هم قرار دادن خروس و مرغ، تخم‌های او باید نطفه دار شوند.

و هنگامی که مرغ و خروس آمیزش می کنند و عمل را انجام می دهند، اسپرم خروس در مجرای تخمدان مرغ ذخیره می شود و آن مرغ به احتمال زیاد تا دو هفته پس از آن تخم های نطفه دار می گذارد.

بنابراین بله، اگر یک خروس در گله خود دارید، درصد خوبی از تخم هایی که جمع آوری می کنید احتمالا نطفه دار هستند.چگونه می توانم بفهمم که تخم مرغ نطفه دار است؟
تخم‌های نطفه دار دقیقاً مانند تخم‌های بدون نطفه از بیرون به نظر می‌رسند.داخل تخم‌های نطفه دار نیز دقیقاً مانند تخم‌های بدون نطفه به نظر می‌رسند... به جز یک دایره سفید روی زرده تخم مرغ نطفه دار! 

تخم مرغ های بدون نطفه فقط یک لکه یا نقطه سفید کوچک روی زرده دارند که دیسک زاینده نامیده می شود و اسپرم از طریق آن وارد زرده می شود.


اگر قصد جوجه کشی دارید ، تخم‌ مرغ هایی را که می‌شکنید و می‌خورید را بررسی کنید تا مشخصه‌ی (دایره سفید) روی زرده وجود داشته باشد. این نشانه مطمئن نطفه دار بودن تخم مرغ است.در تخم مرغ نطفه دار پس از شکستن بر روی زده دایره ای سفید کوچک می بینید که نقطه ای در وسط آن است این دایره بر روی تخم مرغ های بی نطفه خوراکی وجود ندارد.

نطفه سنجی تخم مرغ در جوجه کشی 
اگر تعدادی تخم مرغ را برای جوجه کشی انتخاب می کنید، در حدود روز چهارم - اگر تخم ها نطفه دار هستند - باید بتوانید رگه های خونی در عمل کندلینگ یا نطفه سنجی ببینید.
تنها در این صورت است که یک تخم مرغ نطفه دار واقعاً متفاوت از تخم مرغ بدون نطفه به نظر می رسد.


آیا می توانم تخم مرغ نطفه دار را بخورم؟
پرورش دهندگان مرغ ها مدتهاست که تخم مرغ نطفه دار را می‌خورند، زیرا هر گله مزرعه همیشه یک خروس برای محافظت از گله و ماندگاری گله با توقف تخم‌گذاری مرغ‌های مسن‌تر دارد.

هیچ تفاوتی در طعم تخم مرغ نطفه دار و هیچ تفاوتی در ارزش غذایی وجود ندارد. تنها تفاوت این است که تخم های نطفه دار حاوی مقداری DNA خروس هستند.


اگر آنها را در یخچال قرار ندهم، تخم ها شروع به تبدیل شدن به جوجه می کنند؟
اغلب از من می پرسند که چگونه می دانید که یک جوجه یا یک جوجه کوچک رشد یافته در داخل یک تخمک نطفه دار وجود ندارد. اما شما نباید نگران این موضوع باشید. احتمال آن بسیار بسیار کم است.


مطمئن باشید هر تخم مرغ نطفه دار که جمع آوری کنید و در یخچال قرار دهید، رشد نمی کند.

تخم مرغ های نطفه دار باید برای چندین ساعت در دمای ثابت 37.7 درجه سانتیگراد یا بیشتر نگهداری شوند تا حتی شروع به رشد کنند و در دمای نزدیک به 38 درجه به مدت 21 روز به منظور تبدیل شدن به جوجه!


حتی اگر یک مرغ مولد تا چهار روز روی یک تخم نشسته باشد، فقط کمی رشد کرده است. 

از آنجایی که دمای سرد یخچال از رشد تخم مرغ جلوگیری می کند، در تخم مرغی که برای صبحانه می شکنید، جوجه ای پیدا نمی کنید.  


همچنین تخم مرغ های نطفه داری که در پیشخوان رها می کنید شروع به رشد نمی کنند - مگر اینکه خانه خود را به طور غیر طبیعی گرم نگه دارید. 

اما اگر نگرانی دارید، فقط تخم مرغ ها را مرتباً از مرغداری خود جمع آوری کنید و به محض جمع آوری آنها را در یخچال قرار دهید.


نکته آخر: یک تصور غلط رایج این است که یک لکه خون در تخم مرغ نشان دهنده نطفه دار بودن است، اما این درست نیست. برخی مرغ های تازه به تخم افتاده تخم هایی با رگه های خونی می گذارند.

نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.

درمان آبله مرغان طیور

 درمان ابله مرغان: درمان اختصاصی برای آبله پرندگان وجود ندارد؛ ولی ایجاد شرایط مناسب محیطی از نظر دما، تهویه و جدا کردن طیور مبتلا می تواند از انتشار این بیماری تا حدودی جلوگیری کند. در شکل جلدی باید محل جراحات با گلیسیرین یده ضد عفونی شود و برای جلوگیری از آلودگی های ثانویه آنتی بیوتیک ها مفید واقع می شوند. تجویز ویتامین ها، به خصوص ویتامین A، به ترمیم بافت های جراحت دیده کمک می کند. در گله هایی که این بیماری تازه شیوع پیدا کرده باشد، جداسازی مبتلایان و واکسیناسیون پرندگان غیرآلوده به همراه اقدامات مناسب بهداشتی می تواند سیر پیشرفت بیماری را متوقف سازد.  استفاده از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف عمومی در کنترل عفونت های ثانویه نقش دارد. به دلیل وجود ضایعات در دهان استفاده از اوماج دان با مولتی ویتامین مفید است. اسپری حشره کش برای کنترل جوندگان و حشرات و کاهش احتمال انتقال بیماری به پرندگان سالم توصیه می شود.

آیا پیاز برای مرغ مفید است؟

 فواید پیاز بر روی مرغ پیاز دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است و بنابراین در صورت مصرف متعادل برای مرغ مفید است . آنها برای کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون مرغ و برای سلامت روده و استخوان این پرندگان مفید هستند.

نگهداری مرغ در بالکن

 نگهداری از حیوانات خانگی در خانه چیز جدیدی یا غیر معمول نیست. به طور کلی، سگ ها، گربه ها، ماهی ها و انواع مختلف پرندگان  به عنوان حیوانات خانگی ترجیح داده شده اند. اما امروزه بسیاری از مردم می خواهند سعی کنند از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند. با مرغ ها در خانه، تخم مرغ نیز به عنوان پاداش خواهید داشت. بسیار جالب است که ببینید مردم در پشت بام ها، بالکن ها یا حتی پاسیو خانه ها یا آپارتمان های خود از مرغ نگهداری می کنند. اگر حیاط خلوت کوچک یا باغی وجود داشته باشد، هیچ چیز بهتر از این نیست.  اما در شهرها، داشتن یک بالکن بزرگ در آپارتمان چیز کمیاب است. اگر در یک آپارتمان 3 خوابه زندگی می کنید، ممکن است فضای کافی در بالکن خود داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است به منطقه ای به ابعاد 2 در 2  نگاه کنید که در آن عملاً هیچ کاری جز ایستادن و لذت بردن از قهوه خود نمی توانید انجام دهید! نگهداری مرغ ها در چنین بالکنی به هیچ وجه امکان پذیر نیست، زیرا هر حیوان خانگی به فضایی برای حرکت در اطراف نیاز دارد. مرغ ها دوست دارند در گله باشند مرغ ها پرندگانی بسیار اجتماعی هستند. آنها دوست دارند د

کدام دارو برای جوجه های یکروزه بهتر است؟

 8 گرم گلوکز، 0.5-1 گرم آنتی بیوتیک یا داروی ضد باکتری خفیف در لیتر، الکترولیت ها و مخلوط ویتامین را در دوز توصیه شده در روز اول در آب اضافه کنید. آنتی بیوتیک ها و ویتامین ها ممکن است برای 3-5 روز ادامه یابد. قبل از اینکه جوجه ها را در لانه جوجه ها بگذارید، دارو را به آب مصرفی آنها اضافه کنید.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.

جلوگیری از گرما زدگی مرغ بومی در تابستان

 جلوگیری از گرما زدگی در طیور 1 استفاده از آب خنک با استفاده از یخ در تانکر 2 تعویض پیاپی آب طیور در روزهای گرم سال 3 عدم تغذیه و دادن دان در ساعات گرم روز 4 افزودن آبلیموی طبیعی به آب پرنده ها 5 استفاده از ویتامین C در آب طیور 6 تهویه مناسب هوای سالن و اضافه کردن فن و استفاده از فن ها در وسط سالن پرورش 7 با گرم شدن هوا، تمایل طیور برای مصرف خوراک کمتر و متعاقباً رشد آنها نیز آهسته تر می شود. لذا افزودن چربی به جیرۀ خوراکی طیور توصیه میشود. بدین ترتیب گرمای ناشی از هضم خوراک و سوخت و ساز بدن به مراتب کمتر از گرمای ناشی از مصرف نشاسته و پروتئین می شود. 8هندوانه: در طول روزهای داغ تابستان می توانید هفته ای یکبار هندوانه در اختیار پرندگان قرار دهید. بخش بزرگی از هندوانه از آب تشکیل شده و به همین دلیل می تواند به مدت طولانی بدن طیور را هیدراته و مرطوب نگه دارید. 9 سفید کردن سقف سالن ها به وسیله اهک یا ورق های سفید و سفید کردن دیواره های خروجی سالن و محوطه,این کار باعث کاهش 3تا 4درجه ای دما می شود. 10 استفاده از کارتن پلاست زیر سقف یکی دیگر از زاههای کاهش دما و کاهش استرس گرمایی است. 11