رد شدن به محتوای اصلی

برنامه های ضد عفونی سالن های پرورش مرغ و جوجه

 

1- تمام لوازم و تجهیزات قابل انتقال را باید به خارج از سالن منتقل و در داخل یک مخزن آب تمیز غوطه ور و سپس با فشار آب تمیز نمایید.


2- هنگامیکه لوازم از آلودگی و مواد زاید پاک شد باید در محلول ضد عفونی کننده که در غلظت مناسب تهیه شده غوطه ور گردند.


3- پس از خارج کردن وسایل ، گرد و غبار موجود در سالن را از سقف و دیوارها به کف هدایت کنید بطوریکه با کود خارج شوند.


4- کود را از سالن با وسیله نقلیه پوشش دار خارج نمایید.


5- تمام سطوح سالن را با فشار آب تمیز نمایید باید به ورودی های هوا هواکش ها و سطوح سیمانی سالن توجه ویژه شود.


6- سطوح خارجی و شافت هواکشها و ورودی هوا را با فشار آب تمیز کنید ، سقف سالن ها و فاضلاب ها را شستشو و از مواد زائد و کثافات پاک نمایید.


7- در پایان دوره ، دان باقی مانده در سیلوها را کیسه زده و از منطقه خارج نمایید و سپس سیلو و انبار های ذخیره دان را تمیز و به روش مناسب ضد عفونی نمایید.


8- پس از شستشو و زدودن فضولات ، داخل سالن را با آب و مواد ضد عفونی کننده با فشار ضد عفونی نمایید ، همچنین هواکش ها و فاضلاب ها نیز باید ضد عفونی شوند.


9- آب داخل لوله ها و تانک ها را خارج و لوله ها و سیستم آبرسانی را چندین بار با فشار آب پر و خالی کنید بطوری که مجاری فوق الذکر کاملا پاک شوند و سپس تمام سیستم را با محلول ضد عفونی کننده ضد عفونی و پس از آن سیستم آبرسانی را با آب تمیز شستشو و مطمئن شوید که تمام ذرات مواد ضد عفونی کننده که ممکن است در روی واکسن های زنده اثر بگذارد از سیستم آبرسانی خارج شده اند.


10- پس از خشک شدن سالن ، کف و دیوارهای آن را با ماده ضد عفونی تایید شده اسپری نمایید. همچنین توصیه می شود که اطراف سالن تا فاصله 6 متری را نیز با محلول ضد عفونی کننده اسپری نمایید.


11- پس از خشک شدن سالن ، کف آن را با پوشال پوشانده و وسایل را نصب نمایید . سپس سالن را گرم و به 21 درجه سانتیگراد رسانده و با گاز فرمالدئید سالن را دود دهید.


12- حداقل 48 ساعت قبل از ورود گله جدید سالن له همراه پوشال و تجهیزات باید دود داده شود.


13- پس از 24 ساعت گاز فرمالدئید را خنثی و درب ها را باز به طور کامل تهویه نمایید.

نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

بعد از اولین ترک چقدر طول می کشد تا جوجه از تخم بیرون بیاید؟

 به عنوان یک قاعده کلی، 5 تا 7 ساعت طول می کشد تا جوجه به طور کامل پس از ظاهر شدن اولین ترک روی تخم مرغ از تخم بیرون بیاید. در برخی موارد، ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد، و این نگران کننده است که تخم ها به مدت 40 تا 60 ساعت پس از ترک خوردن از تخم خارج نشوند، زیرا سلامت جوجه به شدت آسیب می بیند.

چه زمانی باید به جوجه برای خروج از تخم کمک کرد؟

 وقتی همه چیز همانطور که قرار است کار کند، زمانی که جوجه اولین سوراخ پوسته تخم مرغ را ایجاد کرد، در کمتر از 24 ساعت به خودی خود خارج می شود . به جز در مواردی که نشانه های قابل مشاهده ای از آسیب دیدگی جوجه مانند خون وجود داشته باشد، سعی نکنید قبل از 24 ساعت به بیرون آمدن جوجه ها از تخم کمک کنید.

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

چند بار به جوجه ها غذا دهیم؟

 جوجه های کمتر از یک هفته باید 6-10 بار در روز (هر 2-3 ساعت) تغذیه شوند . در هفته اول زندگی، برخی از پرندگان از تغذیه در طول شب سود می برند. جوجه هایی که هنوز چشمان خود را باز نکرده اند ممکن است 5-6 بار در روز (هر 3-4 ساعت) تغذیه کنند.

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.