رد شدن به محتوای اصلی

فریز کردن تخم مرغ محلی

مرغ بومی

 حس نوستالژی روزهای تابستان مرغ‌هایی در باغچه در حالت تولید کامل هستند که خیلی سریع‌تر از آن چیزی که ما می‌توانستیم تخم‌ مرغها را برداریم. همسایه‌ها، دوستان و همکاران در انعام سهیم بودند و اغلب به این فکر می‌کردند که با ده‌ها تخم‌مرغ که در هر فرصتی با خوشحالی به آنها هدیه می دادیم چه می‌کنند. چگونه همه چیز تغییر کرده است. روزهای کوتاه و هوای خنک تاثیر زیادی بر چرخه تخمگذاری مرغ دارد. از زمان پرریزی پاییزی تا بازگشت روزهای آفتابی تر، و هوای گرم از شش یا هفت تخم در روز از هشت پرنده من کمتر می شود و به اندازه یک یا دو تخم مرغ در روز کاهش می یابد. من ممکن است در هر رویداد اجتماعی با کارتن های تخم مرغ در فصل زمستان حضور نداشته باشم، اما پیروی از چند قانون ساده برای انجماد تخم‌مرغ در زمانی که مازاد تخم‌مرغ زیاد بود، به این معنی است که ما تا بهار چیزهای زیادی داریم بدون نیاز به خرید آنها از فروشگاه!

ریختن یک تخم مرغ در پوسته آن در فریزر، البته منجر به نتایج نامرتب می شود. اما به سادگی شکستن یک دوجین تخم مرغ در یک ظرف برای نگهداری در فریزر منجر به مشکلات خود می شود. اگر برای تکمیل یک دستور غذا به چند تخم مرغ نیاز دارید، آب کردن کل دسته و اندازه گیری معادل تخم مرغ غیرعملی است.

یک ظرف مکعب یخ راه حلی بدون دردسر برای مشکل ارائه می دهد. با پر کردن سینی با مقادیر قسمت شده، نتایج منجمد را می توان برای استفاده در آینده به کیسه فریزر یا سایر ظروف ایمن فریزر منتقل کرد. به‌جای برخورد با توده‌ای از تخم‌مرغ، می‌توان هر مکعب را از فریزر خارج کرد و برای استفاده به‌صورت تخم‌مرغ ذوب کرد.

تخم مرغ و زرده را می توان با هم منجمد کرد یا از هم جدا کرد تا نیازهای پخت و پز آینده را برآورده کند. بسته به برنامه های شما، برای کسب نتایج رضایت بخش کمی توجه لازم است.


انجماد تخم مرغ کامل

تخم مرغ ها را در یک کاسه یا پیمانه بشکنید و آنقدر هم بزنید تا سفیده و زرده با هم ترکیب شوند. مراقب باشید که هوای زیادی به مخلوط وارد نشود. 3 قاشق غذاخوری (معادل یک تخم مرغ بزرگ) را در هر سلول سینی یخ بریزید. با پوشش پلاستیکی بپوشانید و فریز کنید. مکعب ها را داخل ظرف نگهداری بریزید و تاریخ یخ زدن را روی آن برچسب بزنید.


سفیده تخم مرغ

سفیدها قبل از انجماد نیازی به آماده سازی خاصی ندارند. زرده ها را از تخم مرغ خارج کرده و به مقدار 2 قاشق غذاخوری در سینی ها اندازه کنید. پوشش، انتقال فریز و برچسب.


زرده تخم مرغ

زرده ها کمی پیچیده تر هستند. زرده تخم مرغ بدون تغییر، در هنگام یخ زدن، حالت گلوله ای و ژلاتینی پیدا می کند. این را می توان با هم زدن نمک یا شکر برطرف کرد. هر کدام موثر خواهد بود، اما من تمایل به استفاده از نمک برای جلوگیری از شیرین کردن غذاهای شور دارم. زرده ها را از سفیده جدا کرده و در یک پیمانه بریزید. به ازای هر ¼ فنجان زرده (حدود 4 زرده) ⅛ قاشق چای خوری نمک یا 1 ½ قاشق چایخوری شکر را هم بزنید. به مقدار 1 قاشق غذاخوری در سینی یخ بریزید. بپوشانید، فریز کنید، برای ذخیره سازی انتقال دهید و تاریخ و افزودنی را که استفاده کرده اید برچسب بزنید.

تخم‌مرغ‌ها تا یک سال در فریزر نگه می‌دارند، اما امیدواریم مرغ‌ها آنقدر طول نکشند تا به کار خود بازگردند. تخم‌مرغ‌های یخ‌زده به خوبی تخم‌مرغ‌های تازه از لانه نیستند، اما اگر می خواهید در زمستان هم از تخم مرغ های تولیدی گله خودتان استفاده کنید این بهترین راه حل است.

نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.

درمان آبله مرغان طیور

 درمان ابله مرغان: درمان اختصاصی برای آبله پرندگان وجود ندارد؛ ولی ایجاد شرایط مناسب محیطی از نظر دما، تهویه و جدا کردن طیور مبتلا می تواند از انتشار این بیماری تا حدودی جلوگیری کند. در شکل جلدی باید محل جراحات با گلیسیرین یده ضد عفونی شود و برای جلوگیری از آلودگی های ثانویه آنتی بیوتیک ها مفید واقع می شوند. تجویز ویتامین ها، به خصوص ویتامین A، به ترمیم بافت های جراحت دیده کمک می کند. در گله هایی که این بیماری تازه شیوع پیدا کرده باشد، جداسازی مبتلایان و واکسیناسیون پرندگان غیرآلوده به همراه اقدامات مناسب بهداشتی می تواند سیر پیشرفت بیماری را متوقف سازد.  استفاده از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف عمومی در کنترل عفونت های ثانویه نقش دارد. به دلیل وجود ضایعات در دهان استفاده از اوماج دان با مولتی ویتامین مفید است. اسپری حشره کش برای کنترل جوندگان و حشرات و کاهش احتمال انتقال بیماری به پرندگان سالم توصیه می شود.

آیا پیاز برای مرغ مفید است؟

 فواید پیاز بر روی مرغ پیاز دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است و بنابراین در صورت مصرف متعادل برای مرغ مفید است . آنها برای کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون مرغ و برای سلامت روده و استخوان این پرندگان مفید هستند.

نگهداری مرغ در بالکن

 نگهداری از حیوانات خانگی در خانه چیز جدیدی یا غیر معمول نیست. به طور کلی، سگ ها، گربه ها، ماهی ها و انواع مختلف پرندگان  به عنوان حیوانات خانگی ترجیح داده شده اند. اما امروزه بسیاری از مردم می خواهند سعی کنند از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند. با مرغ ها در خانه، تخم مرغ نیز به عنوان پاداش خواهید داشت. بسیار جالب است که ببینید مردم در پشت بام ها، بالکن ها یا حتی پاسیو خانه ها یا آپارتمان های خود از مرغ نگهداری می کنند. اگر حیاط خلوت کوچک یا باغی وجود داشته باشد، هیچ چیز بهتر از این نیست.  اما در شهرها، داشتن یک بالکن بزرگ در آپارتمان چیز کمیاب است. اگر در یک آپارتمان 3 خوابه زندگی می کنید، ممکن است فضای کافی در بالکن خود داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است به منطقه ای به ابعاد 2 در 2  نگاه کنید که در آن عملاً هیچ کاری جز ایستادن و لذت بردن از قهوه خود نمی توانید انجام دهید! نگهداری مرغ ها در چنین بالکنی به هیچ وجه امکان پذیر نیست، زیرا هر حیوان خانگی به فضایی برای حرکت در اطراف نیاز دارد. مرغ ها دوست دارند در گله باشند مرغ ها پرندگانی بسیار اجتماعی هستند. آنها دوست دارند د

کدام دارو برای جوجه های یکروزه بهتر است؟

 8 گرم گلوکز، 0.5-1 گرم آنتی بیوتیک یا داروی ضد باکتری خفیف در لیتر، الکترولیت ها و مخلوط ویتامین را در دوز توصیه شده در روز اول در آب اضافه کنید. آنتی بیوتیک ها و ویتامین ها ممکن است برای 3-5 روز ادامه یابد. قبل از اینکه جوجه ها را در لانه جوجه ها بگذارید، دارو را به آب مصرفی آنها اضافه کنید.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.

جلوگیری از گرما زدگی مرغ بومی در تابستان

 جلوگیری از گرما زدگی در طیور 1 استفاده از آب خنک با استفاده از یخ در تانکر 2 تعویض پیاپی آب طیور در روزهای گرم سال 3 عدم تغذیه و دادن دان در ساعات گرم روز 4 افزودن آبلیموی طبیعی به آب پرنده ها 5 استفاده از ویتامین C در آب طیور 6 تهویه مناسب هوای سالن و اضافه کردن فن و استفاده از فن ها در وسط سالن پرورش 7 با گرم شدن هوا، تمایل طیور برای مصرف خوراک کمتر و متعاقباً رشد آنها نیز آهسته تر می شود. لذا افزودن چربی به جیرۀ خوراکی طیور توصیه میشود. بدین ترتیب گرمای ناشی از هضم خوراک و سوخت و ساز بدن به مراتب کمتر از گرمای ناشی از مصرف نشاسته و پروتئین می شود. 8هندوانه: در طول روزهای داغ تابستان می توانید هفته ای یکبار هندوانه در اختیار پرندگان قرار دهید. بخش بزرگی از هندوانه از آب تشکیل شده و به همین دلیل می تواند به مدت طولانی بدن طیور را هیدراته و مرطوب نگه دارید. 9 سفید کردن سقف سالن ها به وسیله اهک یا ورق های سفید و سفید کردن دیواره های خروجی سالن و محوطه,این کار باعث کاهش 3تا 4درجه ای دما می شود. 10 استفاده از کارتن پلاست زیر سقف یکی دیگر از زاههای کاهش دما و کاهش استرس گرمایی است. 11