رد شدن به محتوای اصلی

فریز کردن تخم مرغ محلی

مرغ بومی

 حس نوستالژی روزهای تابستان مرغ‌هایی در باغچه در حالت تولید کامل هستند که خیلی سریع‌تر از آن چیزی که ما می‌توانستیم تخم‌ مرغها را برداریم. همسایه‌ها، دوستان و همکاران در انعام سهیم بودند و اغلب به این فکر می‌کردند که با ده‌ها تخم‌مرغ که در هر فرصتی با خوشحالی به آنها هدیه می دادیم چه می‌کنند. چگونه همه چیز تغییر کرده است. روزهای کوتاه و هوای خنک تاثیر زیادی بر چرخه تخمگذاری مرغ دارد. از زمان پرریزی پاییزی تا بازگشت روزهای آفتابی تر، و هوای گرم از شش یا هفت تخم در روز از هشت پرنده من کمتر می شود و به اندازه یک یا دو تخم مرغ در روز کاهش می یابد. من ممکن است در هر رویداد اجتماعی با کارتن های تخم مرغ در فصل زمستان حضور نداشته باشم، اما پیروی از چند قانون ساده برای انجماد تخم‌مرغ در زمانی که مازاد تخم‌مرغ زیاد بود، به این معنی است که ما تا بهار چیزهای زیادی داریم بدون نیاز به خرید آنها از فروشگاه!

ریختن یک تخم مرغ در پوسته آن در فریزر، البته منجر به نتایج نامرتب می شود. اما به سادگی شکستن یک دوجین تخم مرغ در یک ظرف برای نگهداری در فریزر منجر به مشکلات خود می شود. اگر برای تکمیل یک دستور غذا به چند تخم مرغ نیاز دارید، آب کردن کل دسته و اندازه گیری معادل تخم مرغ غیرعملی است.

یک ظرف مکعب یخ راه حلی بدون دردسر برای مشکل ارائه می دهد. با پر کردن سینی با مقادیر قسمت شده، نتایج منجمد را می توان برای استفاده در آینده به کیسه فریزر یا سایر ظروف ایمن فریزر منتقل کرد. به‌جای برخورد با توده‌ای از تخم‌مرغ، می‌توان هر مکعب را از فریزر خارج کرد و برای استفاده به‌صورت تخم‌مرغ ذوب کرد.

تخم مرغ و زرده را می توان با هم منجمد کرد یا از هم جدا کرد تا نیازهای پخت و پز آینده را برآورده کند. بسته به برنامه های شما، برای کسب نتایج رضایت بخش کمی توجه لازم است.


انجماد تخم مرغ کامل

تخم مرغ ها را در یک کاسه یا پیمانه بشکنید و آنقدر هم بزنید تا سفیده و زرده با هم ترکیب شوند. مراقب باشید که هوای زیادی به مخلوط وارد نشود. 3 قاشق غذاخوری (معادل یک تخم مرغ بزرگ) را در هر سلول سینی یخ بریزید. با پوشش پلاستیکی بپوشانید و فریز کنید. مکعب ها را داخل ظرف نگهداری بریزید و تاریخ یخ زدن را روی آن برچسب بزنید.


سفیده تخم مرغ

سفیدها قبل از انجماد نیازی به آماده سازی خاصی ندارند. زرده ها را از تخم مرغ خارج کرده و به مقدار 2 قاشق غذاخوری در سینی ها اندازه کنید. پوشش، انتقال فریز و برچسب.


زرده تخم مرغ

زرده ها کمی پیچیده تر هستند. زرده تخم مرغ بدون تغییر، در هنگام یخ زدن، حالت گلوله ای و ژلاتینی پیدا می کند. این را می توان با هم زدن نمک یا شکر برطرف کرد. هر کدام موثر خواهد بود، اما من تمایل به استفاده از نمک برای جلوگیری از شیرین کردن غذاهای شور دارم. زرده ها را از سفیده جدا کرده و در یک پیمانه بریزید. به ازای هر ¼ فنجان زرده (حدود 4 زرده) ⅛ قاشق چای خوری نمک یا 1 ½ قاشق چایخوری شکر را هم بزنید. به مقدار 1 قاشق غذاخوری در سینی یخ بریزید. بپوشانید، فریز کنید، برای ذخیره سازی انتقال دهید و تاریخ و افزودنی را که استفاده کرده اید برچسب بزنید.

تخم‌مرغ‌ها تا یک سال در فریزر نگه می‌دارند، اما امیدواریم مرغ‌ها آنقدر طول نکشند تا به کار خود بازگردند. تخم‌مرغ‌های یخ‌زده به خوبی تخم‌مرغ‌های تازه از لانه نیستند، اما اگر می خواهید در زمستان هم از تخم مرغ های تولیدی گله خودتان استفاده کنید این بهترین راه حل است.

نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

بعد از اولین ترک چقدر طول می کشد تا جوجه از تخم بیرون بیاید؟

 به عنوان یک قاعده کلی، 5 تا 7 ساعت طول می کشد تا جوجه به طور کامل پس از ظاهر شدن اولین ترک روی تخم مرغ از تخم بیرون بیاید. در برخی موارد، ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد، و این نگران کننده است که تخم ها به مدت 40 تا 60 ساعت پس از ترک خوردن از تخم خارج نشوند، زیرا سلامت جوجه به شدت آسیب می بیند.

چه زمانی باید به جوجه برای خروج از تخم کمک کرد؟

 وقتی همه چیز همانطور که قرار است کار کند، زمانی که جوجه اولین سوراخ پوسته تخم مرغ را ایجاد کرد، در کمتر از 24 ساعت به خودی خود خارج می شود . به جز در مواردی که نشانه های قابل مشاهده ای از آسیب دیدگی جوجه مانند خون وجود داشته باشد، سعی نکنید قبل از 24 ساعت به بیرون آمدن جوجه ها از تخم کمک کنید.

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

چند بار به جوجه ها غذا دهیم؟

 جوجه های کمتر از یک هفته باید 6-10 بار در روز (هر 2-3 ساعت) تغذیه شوند . در هفته اول زندگی، برخی از پرندگان از تغذیه در طول شب سود می برند. جوجه هایی که هنوز چشمان خود را باز نکرده اند ممکن است 5-6 بار در روز (هر 3-4 ساعت) تغذیه کنند.

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.