رد شدن به محتوای اصلی

5 نکته ساده برای تولید تخم مرغ نطفه دار تمیز

 فروش تخم مرغ محلی نطفه دار در انواع نژاد گلپایگانی ، گردن لخت ، گلین و چیل چیل با ما تماس بگیرید. 


در اینجا پنج نکته ساده برای اطمینان از تمیز کردن تخم مرغ های مزرعه شما آورده شده است.


هیچ کس تخم مرغ کثیف نمی خواهد. زمانی که تخم مرغ دارای مدفوع یا حتی کثیفی باشد، احتمال آلودگی سالمونلا یا ای.کولی بیشتر است.


بنابراین تمیز نگه داشتن تخم‌هایی که مرغ‌های شما می‌گذارند برای سلامت خانواده‌تان مهم است.

بهتر است تخم‌مرغ‌های تازه را درست قبل از استفاده نشویید، بنابراین انجام چند قدم ساده برای اطمینان از تمیز بودن تخم‌مرغ‌ها هنگام جمع‌آوری آن‌ها مهم است. و دلیل آن این است:


آخرین مرحله در فرآیند تخم‌گذاری مرغ شامل اعمال یک لایه نازک و تقریباً نامرئی بر روی سطح پوسته تخم مرغ به نام "شکوفه" است.


این شکوفه به جلوگیری از نفوذ هوا و باکتری به پوسته تخم مرغ کمک می کند و در نتیجه طراوت و خوراکی تخم مرغ را تضمین می کند. شستن تخم مرغ شکوفه را از بین می برد، بنابراین بهتر است تخم مرغ ها گله خود را نشویید مگر اینکه کاملا ضروری باشد.


هنگامی که یک تخم مرغ شسته شد، باید در یخچال نگهداری شود ، اما یک تخم مرغ شسته نشده در دمای اتاق برای یک هفته سالم باقی می ماند، یا برای چندین ماه در یخچال نگهداری می شود - بسیار بیشتر از تخم مرغ های شسته شده.


مرغداری‌ها  لزوماً تمیزترین مکان‌ها نیستند و هیچ‌کس نمی‌خواهد تخم‌مرغ‌های پوشیده از مدفوع، گل یا حتی مواد تخم‌مرغ‌های شکسته را به آشپزخانه‌اش بیاورد، پس چگونه از تمیز بودن تخم‌مرغ‌ها هنگام جمع‌آوری آن‌ها اطمینان حاصل می‌کنید؟


5 نکته برای تمیز کردن تخم مرغ

1.) اجازه ندهید مرغ های شما در جعبه لانه های تخمگذاری بخوابند.مرغ ها موقع خواب مدفوع می کنند. بنابراین اگر آنها در جعبه های تودرتو می خوابند، تخم های خود را در جعبه های کثیف می گذارند. از آنجایی که مرغ ها به طور غریزی به دنبال بالاترین جایگاهی هستند که روی آن بخوابند، مرغ ها باید همیشه بالاتر از جعبه های تودرتو قرار گیرند. به هر پرنده 20 سانتی متر فضا بدهید تا مطمئن شوید که برای همه جا وجود دارد.


اگر مرغ ها همچنان در جعبه های لانه می خوابند، آنها را بیرون بیاورید و بعد از تاریک شدن هوا برگردانید (زیرا خوب نمی بینند). در تاریکی، به احتمال زیاد تمام شب را در جایی که قرار دادید می‌مانند)، یا در اواخر بعدازظهر زمانی که تمام مرغ‌های شما تخم‌گذاری کردند، جعبه‌ها را کاملاً مسدود کنید.
2.) هر روز صبح پوشال جعبه تودرتو را تازه کنید. 


به عنوان بخشی از کارهای صبحگاهی ، پوشال را در هر جعبه تودرتو پف می کنم و در صورت لزوم مقدار بیشتری اضافه می کنم. 


بستر بسیار کم می تواند منجر به شکسته شدن تخم ها در کف جعبه تودرتو شود. من سال‌ها از کاه در جعبه‌های تودرتوی خود استفاده کردم.3.) جعبه های تودرتو را روی دیوار روبروی درب قفسه قرار دهید. اغلب این مدفوع مرغ نیست - بلکه گل و لای ناشی از دویدن است - که تخم‌ها را کثیف می‌کند. با قرار دادن جعبه‌های تودرتو در سراسر قفسه ، مرغ‌های خود را مجبور می‌کنید تا طول لانه را طی کنند تا تخم‌گذاری کنند و امیدواریم در این فرآیند گل و لای را از روی پاهایشان پاک کنند.


4. از نشستن مرغ ها روی تخم های بدون نطفه جلوگیری کنید.   اگر تخم‌ مرغ ها نطفه دار نیستند، اجازه ندهید مرغ‌هایتان روی آنها بنشینند . مرغ‌ها جعبه‌های لانه را می‌چرخانند و اغلب درگیری‌هایی رخ می‌دهد که منجر به شکسته شدن تخم‌ها می‌شود. نه تنها تخم مرغ های شکسته خواهید داشت، بلکه زرده و سفیده روی تمام تخم مرغ های دیگر خواهید داشت.


5.) تا آنجا که ممکن است تخم مرغ ها را جمع آوری کنید.  هر چه بیشتر بتوانید تخم مرغ های خود را جمع آوری کنید، احتمال شکسته شدن ناخواسته آن ها، زیر پا گذاشتن مرغ دیگری با پاهای گل آلود یا مدفوع و غیره کمتر می شود. بنابراین سعی کنید در صورت امکان حداقل چند بار در روز لانه را بررسی کنید. این نکات اطمینان حاصل می کنند که تخم‌مرغ‌های شما  خوب و تمیز هستند، بنابراین نیازی به شستشو ندارند و برای مدت طولانی‌تری تازه می‌مانند. 


نظرات

پر بازدیدترین ها

مرغ در چند ماهگی تخمگذار می شود

 آیا مرغ جوان در خانه دارید؟ اگر چنین است، شرط می بندم که شما مشتاقانه منتظر رسیدن تخم مرغ های تازه هستید….اگر نمی‌دانید مرغ‌های شما چه زمانی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، این مطلب را بخوانید تا علائمی را که نشان می‌دهد تخم‌مرغ‌ها در راه هستند، یاد بگیرید. ما در مورد میانگین سنی که مرغ‌ها شروع به تخم‌گذاری می‌کنند، چگونگی نقش نژاد و چند نشانه مبنی بر اینکه تخم‌ها در راه هستند صحبت خواهیم کرد. به خاطر داشته باشید که هر مرغ متفاوت است، و هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها برای بزرگ شدن عجله کنند - پس فقط صبور باشید و از دوران نوجوانی آنها لذت ببرید. مرغ ها معمولا از چه سنی شروع به تخم گذاری می کنند؟ به طور متوسط ​​مرغ های جوان در حدود 6 ماهگی شروع به تخم گذاری می کنند یا به تخم گذاری می پردازند . برخی از مرغ ها ممکن است از 16 تا 18 هفتگی شروع به تخم گذاری کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است 28 تا 32 هفته (نزدیک به 8 ماهگی) طول بدهند! در طول سال‌ها، ما بطور تجربی متوجه شدیم که حدود 20 تا 22 هفتگی رایج‌ترین سن برای شروع تخم‌گذاری مرغ‌های ما بود. نژاد مرغ و تخم گذاری علاوه بر سن، نژاد مر

مرغ تخمگذار در روز چند تخم میگذارد؟

 یک عدد تخم مرغ یک مرغ می تواند فقط یک تخم در روز بگذارد و روزهایی را خواهد داشت که اصلاً تخمی نمی گذارد. دلایل این برنامه تخمگذاری مربوط به سیستم تولید مثل مرغ است. بدن مرغ مدت کوتاهی پس از تخم گذاری تخم قبلی شروع به تشکیل تخم می کند و 26 ساعت طول می کشد تا تخم مرغ به طور کامل تشکیل شود.

آیا جوجه ها می توانند برنج بخورند؟

 برنج را جوجه های کوچک می توانند مصرف کنند. با این حال، توصیه نمی شود که بخشی از رژیم غذایی آنها باشد. اگر جوجه های یکروزه باید برنج مصرف کنند باید آن را بپزند و کم بدهند. ما نباید فراموش کنیم که برنج حاوی موادی است که می تواند در مقادیر زیاد برای مرغ مضر باشد - به عنوان مثال، شکر.

آیا پیاز برای مرغ مفید است؟

 فواید پیاز بر روی مرغ پیاز دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است و بنابراین در صورت مصرف متعادل برای مرغ مفید است . آنها برای کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون مرغ و برای سلامت روده و استخوان این پرندگان مفید هستند.

فواید استفاده سرکه سیب در جیره مرغ بومی

فواید استفاده ازسرکه سیب در برنامه غذایی پرنده 1- آب اسیدی شده خاصیت اشتها آوری دارد. 2- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند کمتر تحت تاثیر کوکسیدیوزیس (بیماری انگلی که منجر به اسهال خونی و یا سفید می شود) قرار می گیرند. 3- پرندگانی که از این آب استفاده می کنند ، صدف آسیاب شده را بیشتر مصرف می کنند 4 _ منجر به کاهش پخش مگاباکتری ها می شود. 5_ آب اسیدی شده از فرایندهای هضمی دستگاه گوارش حمایت کرده و هضم مواد خوراکی را افزایش میدهد. 6_ تعداد باکتری های بیماری زا را کاهش داده و منجر به افزایش تعداد باکتریهای مفید می شود (همانند پروبیوتیکها عمل می کند). 7_ با شیره هاضمه دستگاه گوارش سازگاری دارد. اسیدی کردن آب با استفاده از سرکه سیب (به مقدار 10 سی سی در یک لیتر آب) تاثیرات مفیدی بر روی سلامت پرندگان در فصل جفت گیری و زاد و ولد دارد. بهتر است هنگام استفاده از تخم مرغ در جیره غذایی روزانه در همان روز از سرکه سیب طبیعی استفاده شود تا روده از حالت قلیایی خارج شده و به حالت اکسیدی میل کرده و گاز تولیدی توسط غذا در روده کمتر شود و از ورم روده نیز جلوگیری گردد.

درمان آبله مرغان طیور

 درمان ابله مرغان: درمان اختصاصی برای آبله پرندگان وجود ندارد؛ ولی ایجاد شرایط مناسب محیطی از نظر دما، تهویه و جدا کردن طیور مبتلا می تواند از انتشار این بیماری تا حدودی جلوگیری کند. در شکل جلدی باید محل جراحات با گلیسیرین یده ضد عفونی شود و برای جلوگیری از آلودگی های ثانویه آنتی بیوتیک ها مفید واقع می شوند. تجویز ویتامین ها، به خصوص ویتامین A، به ترمیم بافت های جراحت دیده کمک می کند. در گله هایی که این بیماری تازه شیوع پیدا کرده باشد، جداسازی مبتلایان و واکسیناسیون پرندگان غیرآلوده به همراه اقدامات مناسب بهداشتی می تواند سیر پیشرفت بیماری را متوقف سازد.  استفاده از آنتی بیوتیک های وسیع الطیف عمومی در کنترل عفونت های ثانویه نقش دارد. به دلیل وجود ضایعات در دهان استفاده از اوماج دان با مولتی ویتامین مفید است. اسپری حشره کش برای کنترل جوندگان و حشرات و کاهش احتمال انتقال بیماری به پرندگان سالم توصیه می شود.

بررسی جو در خوراک مرغ و جوجه

 بررسی غلات : جو غله ای با پروتیین و انرژی متوسط استفاده بیش از حد باعث خیسی بستر می شود جو را به صورت دانه کامل نباید در ابتدای زندگی مورد تغذیه قرار داد زیرا به علت داشتن نوک تیز و پوسته زبر طیور را از خوردن دان باز می دارد.

نگهداری مرغ در بالکن

 نگهداری از حیوانات خانگی در خانه چیز جدیدی یا غیر معمول نیست. به طور کلی، سگ ها، گربه ها، ماهی ها و انواع مختلف پرندگان  به عنوان حیوانات خانگی ترجیح داده شده اند. اما امروزه بسیاری از مردم می خواهند سعی کنند از مرغ ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری کنند. با مرغ ها در خانه، تخم مرغ نیز به عنوان پاداش خواهید داشت. بسیار جالب است که ببینید مردم در پشت بام ها، بالکن ها یا حتی پاسیو خانه ها یا آپارتمان های خود از مرغ نگهداری می کنند. اگر حیاط خلوت کوچک یا باغی وجود داشته باشد، هیچ چیز بهتر از این نیست.  اما در شهرها، داشتن یک بالکن بزرگ در آپارتمان چیز کمیاب است. اگر در یک آپارتمان 3 خوابه زندگی می کنید، ممکن است فضای کافی در بالکن خود داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است به منطقه ای به ابعاد 2 در 2  نگاه کنید که در آن عملاً هیچ کاری جز ایستادن و لذت بردن از قهوه خود نمی توانید انجام دهید! نگهداری مرغ ها در چنین بالکنی به هیچ وجه امکان پذیر نیست، زیرا هر حیوان خانگی به فضایی برای حرکت در اطراف نیاز دارد. مرغ ها دوست دارند در گله باشند مرغ ها پرندگانی بسیار اجتماعی هستند. آنها دوست دارند د

جوجه ها چند وقت یکبار می خوابند؟

 به طور متوسط، انتظار داشته باشید که جوجه های شما هر بار بین 30 دقیقه تا 90 دقیقه (1 و نیم ساعت) بخوابند و پس از آن دوره های فعالی که تقریباً به همان مدت طول می کشد بیدار هستند و سپس بخوابند . در این مورد، باید حداقل 48 ساعت قبل از رسیدن اولین دسته از جوجه های خود، محیط را از نظر دمایی آماده کنید.