رد شدن به محتوای اصلی

اهمیت نور در پرورش مرغ بومی

 ابتدا باید هدف از تولید پرورش مرغ بومی مشخص شود که براین اساس به دو دسته تقسیم میشود


1_نور برای پرورش برای گوشت واری

2_نور برای تخمگذاری


نور برای پرورش گوشتی مرغ بومی:


برای این منظور نور به عواملی نظیر اینکه تعداد گله نوع دان وزن هدف و ... دارد.

در حالت کلی میتوان اینگونه برنامه ریزی کرد

روز اول     بدون خاموشی

روز دوم    1ساعت خاموشی

روز سوم    2ساعت

روز چهارم   3ساعت

روز پنجم     4ساعت

روز ششم     5 ساعت

روز هفتم تا اخر 6 ساعت الی 8ساعت


زمان خاموشی هم نیمه شب باشد تا صبح

حتی در تابستان در نیمه شب خاموشی در روز در تابستان باعث آب نخوردن گله و تشنگی مفرط میشود(برخی تولید کننده ها برای اینکه با خاموش کردن لامپ از گرما بکاهند خاموشی در روز میزنند ک کار کاملا اشتباهی است)

سعی شود از لامپ ال ای دی استفاده شود 

در صورتی که میخواهید سریع تر به وزن برسید و وزن برای شما مهم و گله تان را کیلویی میفروشید و وزن هدفتان 1کیلو گرم است میتوانید از سن30روزگی دوباره خاموشی را تا 4ساعت برسانید  تا گله دان بیشتری دریافت کند.

اگر وزن هدفت شما 2کیلو به بالاست در سن 45خاموشی  را به 4ساعت برسانید و تا اخر همان باشد

البته اگر دان پلت استفاده میکنید حتما خاموشی 5ساعت شود که فشار نیاید

اما اگر وزن برایتان مهم نیست و به جثه میفروشید مرغ را خاموشی 6 تا 8ساعت باشد

اگه سالن شما پنجره دار است میتوانید در روز از نور خورشید استفاده و غروب از لامپ استفاده نمایید


اگر دیمر دارید و بتوانید نور را کم کم به خاموشی برسانید خیلی بهتر است اینکار پرنده اگر نیاز به اب یا دان داشته باشد سریع استفاده و جای خودش را برای خواب اماده میکند

چوب خواب برای گله بومی بسیار خوب است و بسترتان را حفظ میکند.

شدت نور در این گله ها باید طوری باشد گله راحت دان بخورد و نور کافی باشد و در صورتی که خود خوری یا کانی بالیسم دیدید نور را کم کنید و به جیره و عوامل دیگر هم توجه نمایید.


2_نور در پرورش مرغ تخمگذار بومی:


در گله تخمگذار علاوه بر مدت زمان روشنایی شدت نور بسیار امر مهمی است.

اما درکل برنامه ثابتی نمیتوان برای این گله ها نوشت و همه چی بستگی به موقعیت نوع سالن فصل و... دارد

نوروشنایی در این گله ها وسیله ای برای تحریک تخمگذاری به شمار می رود.و نو سبب تحریک فیزیولوژیکی تخمدان و دستگاه تولید تخم مرغ و در نتیجه فعالیتهای حیاتی آن برای تولید تخم و افزایش آن می شود. بنابراین شایسته است یک برنامه اصولی از روز اول ورود جوجه تا پایان دوره تولید در نظر گرفته شود. 

توجه شود زمان نگهداری و پرورش جوجه ها با توجه به فصول دارای اهمیت می باشد,  چون فصول اثر مستقیم در شروع بلوغ جنسی طیور جوان و در نتیجه آغاز تخمگذاری آنها دارد همچنین بر اندازه تخم مرغ های تولیدی مخصوصا تخم های اولیه دارد.

به دو اصل همیشه در گله تخمگذار توجه شود

1.در مرحله رشد به هیچ عنوان زمان نوردهی را افزایش ندهید.

2.در دوره تخمگذاری به هیچ وجه مدت روشنایی کاهش ندهید..

طول مدت روشنایی در مرحله رشد از 10ساعت زیادتر نشود.بنظر بنده 8ساعت مناسب است کما اینکه حتی در گله های تجاری هم این میزان منظور می شود.

در زمان تولید هم بین 14تا 17ساعت مناسب است که بستگی به عواملی چون قیمت ارزان یا گران برق , سلامت گله و ... دارد.


پس توجه به نوع روشنایی شدت کیفیت ک مدت


ارتفاع لامپ ها در صورتی ک در 2متری باشند مناسب تر است.

امروزه لامپ های ال ای دی وجود دارند ک شدت نور را کم و زیاد میکند

لامپ های کم مصرف در بازار اکثرا شدت نورشان کم نمیشود و برای دوره تولید مناسب نیستند یا لامپهای مخصوص یا لامپهای پر مصرف تنگستنی که با دیمر کار میکنند مناسب است.

نوسانات برق باید کنترل شود .


روز اول روشنایی کامل

روز دوم 1ساعت خاموشی

روز سوم 2ساعت

روز چهارم 4ساعت

روز پنجم 6ساعت

روز ششم 8 ساعت

روز هفتم 10

روز هشتم 12

روز نهم 14

روز دهم 16ساعت خاموشی


و تا اخر دوره پرورش

16ساعت خاموشی و 8 ساعت روشنایی در نظر میگیریم


البته برای سالن های بسته

و اگر سالن شما دارای پنجره است بهتر است تبدیل به سالن بسته و بی پنجره و روزنه شود در غیر این صورت راه نور را ببندید تا بتوانید برنامه نوری را بهتر اجرا کنید

همان طور ک در بالا ذکر شد تا روز دهم مدت زمان روشنایی را کم میکنیم

و از روز یازدهم شدت نور را با دیمر کم میکنیم 

به طوری که در روز بیست و یکم به زحمت  در 8 ساعت روشنایی در سالن کار کرد. و به زحمت بشودکلمات یک روزنامه را دید.

و پرنده بتواند دان مصرف کند و آب بخورد

برای اینکه تولید زودرس اتفاق نیفتد که باعث تولید تخم کوچکتر و دوره کوتاهتر شود.


این روشنایی معمولا تا هفته نوزدهم, بیستم یا بیست و یکم 8ساعت ثابت با شدت نور کم

 هفته20نور به 10ساعت و کمی شدت نور بیشتر

هفته21 نور به 12

 شدت کمی افزایش


هفته22 نور 13ساعت کمی افرایش

هفته 23 نور 14 ساعت

و کم کم با توجه به مصرف دان میشود هفته 30به 17ساعت نور رسید.

که معمولا در گله های تخمگذار انجام میشود و برای گله های مادر تا 15ساعت هم کافی است مگر در شرایط خاص


شدت نور در هفته 23 به حالت عادی برمیگردد.

این برنامه در تخمگذار و مرغ مادر دارایی تفاوت های می باشد

و شرایط نور دهی به عوامل زیادی بستگی دارد

و برنامه بایدطبق شرایط چیده شودو حتما ارز متخصصین استفاده شود تا دچار مشکلات تولید کاهش دوره تولید و... نشوید.

میتوانید برای کاهش مصرف برق در دوره تولید لامپهای تنگستنی را بردارید و لامپهای کم مصرف یا ال ای دی استفاده نمایید.

کنترل نور در تخمگذاری اثر مهمی دارد به آن توجه نمایید.

نظرات

پر بازدیدترین ها

جلوگیری از گرما زدگی مرغ بومی در تابستان

 جلوگیری از گرما زدگی در طیور 1 استفاده از آب خنک با استفاده از یخ در تانکر 2 تعویض پیاپی آب طیور در روزهای گرم سال 3 عدم تغذیه و دادن دان در ساعات گرم روز 4 افزودن آبلیموی طبیعی به آب پرنده ها 5 استفاده از ویتامین C در آب طیور 6 تهویه مناسب هوای سالن و اضافه کردن فن و استفاده از فن ها در وسط سالن پرورش 7 با گرم شدن هوا، تمایل طیور برای مصرف خوراک کمتر و متعاقباً رشد آنها نیز آهسته تر می شود. لذا افزودن چربی به جیرۀ خوراکی طیور توصیه میشود. بدین ترتیب گرمای ناشی از هضم خوراک و سوخت و ساز بدن به مراتب کمتر از گرمای ناشی از مصرف نشاسته و پروتئین می شود. 8هندوانه: در طول روزهای داغ تابستان می توانید هفته ای یکبار هندوانه در اختیار پرندگان قرار دهید. بخش بزرگی از هندوانه از آب تشکیل شده و به همین دلیل می تواند به مدت طولانی بدن طیور را هیدراته و مرطوب نگه دارید. 9 سفید کردن سقف سالن ها به وسیله اهک یا ورق های سفید و سفید کردن دیواره های خروجی سالن و محوطه,این کار باعث کاهش 3تا 4درجه ای دما می شود. 10 استفاده از کارتن پلاست زیر سقف یکی دیگر از زاههای کاهش دما و کاهش استرس گرمایی است. 11

ویژگی های یک بستر مناسب جوجه

  بستر از جنس مناسب متناسب با شرایط فصل و منطقه انتخاب شود عمق مناسب در حدود 3 تا 5 سانتی متر عاری از هرگونه آلودگی و عوامل بیماری زا رطوبت مناسب 21 تا 23 درصد ( حداکثر 25 درصد ) دمای مناسب حدود 1 تا 2 درجه پایین تر از دمای هوای سالن عدم ایجاد گرد و خاک با فعالیت جوجه ها در سالن قبل از گازدهی در سالن قرار گرفته باشد مدیریت بستر : جوجه هایی که بر روی سیستم بستر نگهداری می شوند در تماس دایم با بستری هستند که بر روی آن زندگی می کنند بنابراین رعایت مسایل مدیریتی و کنترل کیفی در شرایط پرورش بر روی بستر حائز اهمیت می باشد. انواع بستر متداول که در مرغداری ها مورد استفاده قرار می گیرند شامل رول بستر ، پوشال کاج ، پوشال زبره چوب ، تراشه های چوب و کاج ، پوسته برنج ، پوسته ذرت خرد شده ، دور ریز کاغذهای مصرفی و ... می باشند. انتخاب این مواد باید بر اساس شرایط خاص فارمی صورت گیرد. - تراشه های چوب باید بطور یکنواختی با ضخامت 5 تا 10 سانتیمتر در کف سالن پخش شوند. بستر ناهموار می تواند دسترسی جوجه ها به آب و دان را محدود کرده و منجر به گله ای غیر یکنواخت گردد. اگر دمای کف سالن در حد مطلوب یعنی 28 تا

دلایل چسبیدن جوجه ها به پوسته تخم مرغ در جوجه کشی

 دلایل چسبیدن جوجه ها به پوسته تخم مرغ ؛ - کمبود رطوبت در زمان ذخیره سازی تخم مرغ ها و همچنین در دستگاه جوجه کشی  *رطوبت در دوره ذخیره سازی تخمها در اطراف تخم باید در حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد باشد . * از باز و بسته کردن زیاد درب دستگاه در دوره هچر بپرهیزید .تا از نوسان های رطوبتی جلوگیری شود . * از گردش شدید هوا و جریان باد زیاد در اطراف تخم در زمان ذخیره سازی و همچنین درون دستگاه جلوگیری کنید . - گردش کم هوا در دوره هچر و نبود تهویه مناسب در این دوره - جنین هایی که درگیر عفونت های باکتریایی شده باشند .که باید سطح بهداشتی تخم و دستگاه جوجه کشی را افزایش دهید.

نقش روی در تغذیه طیور

 عنصر روی نقش مهمی در تغذیه طیور بویژه  در مرغ های تخمگذار دارد. عنصر روی بخشی ار ساختار آنزیم ها (متالوآنزیم ها) می باشد.  به عنوان مثال این عنصر در ساختار آنزیم کربنیک آنهیدراز دیده می شود.  آنزیم کربنیک آنهیدراز  در تشکیل و ساختن پوسته تخم مرغ نقش دارد. بنابراین کمبود عنصر روی میتواند باعث کاهش فعالیت آنزیم کربنیک آنهیدراز شود که نتیجه آن کاهش کیفیت پوسته تخم مرغ و افزایش تعداد تخم مرغ های شکسته در سالن است. بنابراین به هنگام بروز مشکل پوسته باید بررسی مقدار عنصر روی در کنار سایر عوامل احتمالی مسبب این مشکل مورد توجه قرار گیرد.

۱۵ واقعیت جالب راجع به مرغ وخروس

  ١- آن ها حافظه بسيار خوبي دارند و مي توانند ١٠٠٠ چهره متفاوت در انسان ها و ساير حيوانات را تشخيص دهند. ٢- آن ها داراي ديد رنگي كامل هستند. ٣- در خواب رويا مي بينند. ٤- آن ها درد و پريشاني را احساس مي كنند. ٥- عاشق بازي كردن هستند. ٦- مرغ هاي مادر با جوجه هاي خود وقتي هنوز در تخم هستند صحبت مي كنند. ٧- آن ها بيش از ٣٠ صداي مختلف دارند. هر  صداي معني ويژه اي و زبان مخصوص خود را دارند. ٨- اضافاتي كه توسط يك مرغ در طول زندگي اش توليد مي شود مي تواند برق يك لامپ ١٠٠ وات را به مدت ٥ ساعت را تأمين كند. ٩- آن ها طعم شوري را حس مي كنند ولي  شيريني را نه. ١٠- آن ها مي توانند براي يكديگر سوگواري كنند. ١١- وقتي مضطرب مي شوند پَر هايشان مي ريزد. ١٢- نوك آن ها در صورت جراحت خونريزي مي كند. ١٣- خروس براي جلب توجه مرغ ميرقصد. ١٤- مرغ هاي مادر معلمان خوبي هستند. آن ها مي توانند به جوجه هاي خود بياموزند چه چيزهايي براي خوردن خوب و يا بد است و از بعضي دانه هايي كه رنگ هايشان را مي شناسند و براي آن ها بد است دوري كنند. ١٥- بهترين دوست آن ها حمام خاك است. آن ها  دوست دارند زمين را بكنند و حمام خاكي به